Független pénzügyi tanácsadás, biztosítás, befektetés, lakástakarék, hitel - megkeressük a Rád szabott megoldást!

9021 Győr

Jókai u. 13-17. V. em. 68.

Neked szinte mindig

Előzetes egyeztetés alapján

Így spórolj 20 százalékot a tandíj- és kollégiumi kiadásokon!

Sokan maradnak ki az államilag finanszírozott felsőoktatásból, s kezdik költségtérítéses hallgatóként egyetemi tanulmányaikat. Sok diák számára a tandíj mellett kollégiumra is kell költeni (sőt ha nem államilag finanszírozott a képzés, akkor még a kollégiumi díj is magasabb lehet) vagy rosszabb esetben még albérletre is kell spórolnia a családnak…

Ezzel valószínűleg nem mondtunk sok újdonságot, de joggal kérdezheted tőlünk: miért foglalkozik ezzel egy pénzügyi tanácsadó???

Máris mondjuk a részleteket!

Sokan hallottak és valószínűleg sokan igénybe is vesznek egészségpénztári szolgáltatásokat. Ez egy remek dolog, ha valaki gyógyszerre, orvosra, fogorvosra, gyógyászati segédeszközre költ, hiszen a kifizetett számlát az egészségpénztári számlájáról vissza tudja kérni vagy eleve tudja arról fizetni, s az így kifizetett összeg 20 %-át az év végén kapott igazolás alapján visszaigényelheti személyi jövedelemadójából. Igaz, sokan nem élnek ezzel a lehetőséggel, mert csak addig használták egészségpénztári számlájukat, amíg azt a munkáltató fizette a cafeteria részeként, s most, hogy megemelték ennek járulékait, sok munkáltató kivezette a cafeteria-lehetőségek közül a pénztárakat.

De mi köze ennek a tandíjhoz meg a kollégiumi díjhoz? Sokan nem tudják, hogy az egészségpénztárak mellett léteznek önsegélyző pénztárak is. Az önsegélyző pénztár hasonló elven működik, mint az egészségpénztár, csak nem vehető igénybe azonnal a szolgáltatás, hanem 6 hónapig a számlán kell tartani az ilyen célra igénybe vehető összeget. Számos esetben vehető igénybe az önsegélyző pénztár, gyermek születésétől a babaápolási cikkeken és a gyerekek tanévkezdés kiadásain és a lakárhitel törlesztésén keresztül egészen az idősotthoni ápolás vagy a hozzátartozó temetési költségeinek fedezéséig.

Ami most bennünket érdekel, az felsőoktatási tanulmányok költségtérítése. Az önsegélyző pénztárba befizetett és 6 hónapja a számlán levő összegből kifizethető a tandíj, a kollégégiumi térítés vagy az albérlet költsége (számla alapján). A szolgáltatás a havi minimálbér erejéig vehető igénybe pénztártagonként és hallgatónként, azaz idén 138 ezer forint erejéig. Ez 276 ezer forint, ha mindkét szülő pénztártag, de más, jövedelemmel rendelkező családtag is bevonható. Ha két egyetemista van a családban, akkor 552 ezer forint, így már több, mint 100 ezer forintot visszakap a család adóvisszatérítésként a pénztári számlára!

Mit jelent ez a gyakorlatban?
Ha a családban van egy egyetemi hallgató, akinek a kiadásain jó lenne spórolni, annak jövedelemmel rendelkező családtagjai belépne az egészség- és önsegélyző pénztárba, megjelölik, hogy igénybe kívánják venni az önsegélyző pénztári szolgáltatásokat, elkezdik most befizetni havi rendszeres összeget vagy befizetik előre az ősszel kifizetendő tandíj, kollégiumi díj, albérleti díj elszámolható részét. Amikor ősszel kiegyenlítik ezeket az összegeket, akkor azt kivehetik a pénztári számlájukról. Aztán jövőre ennek az összegnek a 20%-át az állam visszaadja nekik. Persze ősszel meg befizetik a jövő tavasszal esedékes tandíjhoz szükséges összeget. Ilyen egyszerű.

Ha van a családban kisebb gyermek, akkor az ő tanszereit, ruháját is elszámolhatják iskolakezdéskor, a még kisebbeknél kiegészíthetik a gyes/gyed összegét és mellesleg 20%-ot visszakapnak a gyógyszerek, a szemüvegek vagy akár a lakáskölcsön törlesztőösszegéből. Jól hangzik? Jár hozzá egy alapszintű egészségbiztosítás és nagyon kedvezményesen akár egy komolyabb is.
A belépéshez pedig tőlünk kap ajándékba még egy egymillió forintos balesetbiztosítást is.

Ha érdekel, keress meg, kérj visszahívást és megbeszéljük a részleteket!

Visszahívás kérése

    Leave a Comment

    Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

    Találkozzunk a Facebookon is!