Független pénzügyi tanácsadás, biztosítás, befektetés, lakástakarék, hitel - megkeressük a Rád szabott megoldást!

9021 Győr

Jókai u. 13-17. V. em. 68.

Neked szinte mindig

Előzetes egyeztetés alapján

Tíz tény, amit tudnod kell a nyugdíjbiztosításról

Sokat beszélünk manapság a nyugdíjhelyzetről. A hazai lakosság 92%-a számol azzal, hogy ha nem tesz valamit, akkor nyugdíjas korára csökkenni fog a jövedelme, az életszínvonala. Ennek ellenére a megkérdezetteknek mindössze ötöde takarékoskodik nyugdíjcélra. Összeszedtük a 10 legfontosabb tényt, amit mindenkinek tudnia kell a nyugdíjbiztosításokról.

1A társadalom öregszik. Ma valamivel több, mint 2 millió nyugdíjas él Magyarországon, 2020-ra a számuk eléri a 2,1 milliót, negyven év múlva a 2,6 milliót. Ugyanakkor a születések számának csökkenése és az külföldi munkavállalás növekedése miatt jelentősen csökkenni fog az aktív korosztály létszáma, holott az állami nyugdíjat kizárólag az ő befizetésükből folyósítják. Ma egy nyugdíjba vonuló átlagosan a nettó fizetése 65-70 %-át kapja meg nyugdíjként. Ez az érték a mai fiatalok nyugdíjba vonulására drasztikusan, a legpesszimistább előrejelzések szerint 20%-ra csökkenhet!
2Az orvostudomány fejlődésének köszönhetően folyamatosan nő a várható élettartam, így, hacsak nem emelik meg a nyugdíjkorhatárt, jócskán megnő a nyugdíjban töltött éveink száma. Így amit nyugdíjas korunkig félreteszünk, azt jóval hosszabb időre kell beosztanunk, mint néhány évtizeddel ezelőtt.
3Sokféle megoldás közül választhatunk, ha félre akarunk tenni nyugdíjas éveinkre. Köthetünk nyugdíjbiztosítást, beléphetünk önkéntes nyugdíjpénztárba, nyithatunk nyugdíjelőtakarékossági számlát. Ma a nyugdíjbiztosítás tekinthető a legnépszerűbb megoldásnak, az újonnan nyugdíjmegtakarítást indítók többsége ezt választja. A nyugdíjbiztosítást jelentős tőkeerejű biztosítók nyújtják, sok közülük akár 100 évet is meghaladó múlttal rendelkezik. A nyugdíjbiztosítás magánszerződés, így nem történhet meg vele az, ami a magánnyugdíjpénztári megtakarításokkal történt.
4A kritikus helyzetet felismerve az állam saját bevételéről lemondva éves szinten 130 000 forint adójóváírással növeli az Ön nyugdíjbiztosításban levő megtakarítását. Ezt akkor tudjuk teljesen kihasználni, ha évi 650 ezer forintot teszünk félre. Más nyugdíjmegtakarításokkal együtt ez az összeg akár 280 000 forintra is nőhet éves szinten.
5Minél korábban kezdünk takarékoskodni, annál kisebb havi összeg elegendő ahhoz, hogy megfelelő összeg álljon rendelkezésünkre. Ha havi 50 000 forintot szeretnénk 15 éven keresztül felvenni, akkor ehhez 25 éves korunkban indítva a megtakarítást, 12 ezer forintot kell havonta félretennünk, 55 éve korunkban indítva 64 ezer forintot. Kis összegű befizetésekből jelentős vagyont tudunk felhalmozni nyugdíjas éveinkre.
6A nyugdíjbiztosítás 65 éves korunkban jár le. Akkor is hozzájutunk az összeghez, ha netán addig megemelik a nyugdíjkorhatárt, de ha előbb vonulunk nyugdíjba, akkor a tényleges nyugdíjba vonuláskor kapjuk meg megtakarításunkat. Választhatunk, hogy egy összegben vagy járadék formájában kérjük a kifizetést. Ha nem érnénk meg ezt a kort, az általunk megjelölt kedvezményezett kapja meg a biztosítási összeget, ha megrokkannánk, akkor is hozzájutunk megtakarításunkhoz.
7A nyugdíjbiztosításunk mellé a legtöbb biztosítónál kiegészítő biztosításokat is köthetünk, akár baleseti, akár haláleseti biztosítást, akár egészségbiztosítást is köthetünk, de persze arra is van mód, hogy ezekről külön ügyletben gondoskodjunk.
8Az utóbbi években jelentősen csökkentek a biztosítás költségei, így ma jelentősen több marad a megtakarításunkból, mint egy régebben kötött megtakarítási biztosításból. A költségeket a biztosítók jelentős összegű bónuszokkal ellensúlyozzák, ha végigvisszük a megtakarítást.
9A nyugdíjbiztosítás, amellett, hogy rendszeres takarékoskodásra ösztönöz, rugalmas megoldás. Ha olyan időszak jön az életünkben, amikor átmenetileg nem tudunk félretenni, szüneteltethetjük a befizetést, végszükség esetén akár meg is szüntethetjük a biztosítást, de akkor le kell mondanunk az állami adójóváírásról (sőt kamatostul kell visszafizetnünk), de adott esetben még így is könnyebben tudunk „kiszállni”, mint más megtakarításokból.
10Ha nyugdíjbiztosítást kötünk, választhatunk ún. garantált hozamú (hagyományos vegyes) vagy befektetési egységekhez kötött megoldások között. Sok, nagyban különböző megoldást látunk a piacon, eltérő a nyugdíjbiztosítások költségszerkezete, a költségek mértéke, nagyon eltérőek a hozamok (persze mindig csak a múltbeli hozamokat tudjuk összehasonlítani), mások a befektetési lehetőségek, nagyon eltérő az egyes biztosítások rugalmassága (módosítási lehetőségek, szüneteltetés, részleges visszavásárlás stb.), de egy ilyen életre szóló döntés előtt mindenképpen erősen tanácsos alaposan körülnézni. Ebben tudunk segítségére lenni, bemutatjuk a különbözőséget, tájékoztatjuk a lehetőségekről és segítünk, hogy meghozhassa az Ön igényeinek megfelelő döntést.

Hívja meg legalább naponta egy ebédre időskori önmagát, hogy idős kora ne a lemondásról szóljon! Higgye el, hálás lesz majd fiatalkori önmagának!

 

Sokan úgy gondolják, hogy azért nem tudunk időben dönteni, mert jövőbeni önmagunkat mintegy idegennek tekintjük. Nem érezzük, hogy közünk van ahhoz a személyhez, akit a jövőben látunk. Ráadásul olyan ez, mint a perspektíva – a távoli hegyet is kicsinek látjuk, amit akár egy közeli ház is eltakar, a távoli jövő súlyos kérdéseit is eltakarják szemünk elől a jelen kisebb-nagyobb problémái, hiszen a jövő nem fáj… De ha emiatt nem gondolkodunk előre és nem gondoskodunk időben a jövőnkről, azoknak okozunk majd károkat, akiknek a legkevésbé sem szeretnénk: gyermekeinknek, majd unokáinknak, akiket ma már törvény kötelez szüleik eltartására. Ha nem lesz annyi megtakarításunk, hogy gondoskodni tudjunk magunkról, tőlük fogják elvenni azt az összeget, amit mi nem tettünk félre!

Ennél jobb időszak nincs is erre, hiszen ha most egy megfelelő összeggel elindítja nyugdíjbiztosítását, már jövő tavasszal akár 130 000 forintot kaphat hozzá az államtól. Aztán a következő évben is. És azután is…

Ha Ön is úgy gondolja, hogy ideje cselekedni, keressen meg bennünket mielőbb és kérje ingyenes tanácsadásunkat most!

Adja meg elérhetőségét és egyeztetjük Önnel, mikor tudunk leülni megbeszélni a lehetőségeket. Ne feledje: A döntés elhalasztása is nemleges döntés!

A következmények pedig nincsenek tekintettel arra, hogy Ön elfogadja-e ezt a gondolatmenetet vagy sem…

kérem az ingyenes nyugdíjtanácsadást!

Kérem, hogy vegyétek fel velem a kapcsolatot, szeretném, ha mielőbb találkoznánk és megbeszélnénk saját nyugdíjprogramom elindítását!

A zöld gombra kattintva elfogadod adatkezelési feltételeinket és megengeded nekünk, hogy felvegyük veled a kapcsolatot emailben, vagy ha megadod a számodat, telefonon.

Kérd hírlevelünket, hogy naprakész pénzügyi információkat kaphass tőlünk! Adataidat másra nem használjuk, másnak át nem adjuk, felhatalmazásodat bármikor visszavonhatod.

Leave a Comment

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Mielőtt fejest ugranál...

Egy pillanat!

Van három nagy buktatója a nyugdíjbiztosításoknak!

Mielőtt fejest ugranál, tudd meg, hogyan kerülheted el a csapdákat!

Találkozzunk a Facebookon is!