Független pénzügyi tanácsadás, biztosítás, befektetés, lakástakarék, hitel - megkeressük a Rád szabott megoldást!

9021 Győr

Jókai u. 13-17. V. em. 68.

Neked szinte mindig

Előzetes egyeztetés alapján

nyugdíjmegtakarítás

Te mennyire vagy lemaradva?

76 százalék állítja, hogy lemaradt nyugdíjtervéhez képest
Miért halogatunk?
Csapdát jelenthet, amit a mai nyugdíjasoknál látunk?

Munkahelyváltás magasabb nyugdíjért vagy dolgozni nyugdíj mellett is?

A Groupama Biztosító és az NRC készített  a különböző nyugdíjstratégiákról egy reprenzentatív felmérést, amelyet a Biztosítási Szemle mutat be. A még nem nyugdíjas korúak körében végzett felmérés rendkívül érdekes számadatokat közöl arról, hogy hogyan látják saját nyugdíjstratégiájukat megvalósulni, mit terveznek tenni és mi az, amiben elkésettnek látják a helyzetüket.

A válaszadók közel fele szerint mulasztásban vannak, mert már rég kellett volna egy jobb munkahelyet keresni, hogy magasabb legyen majdani nyugdíjuk.

A válaszadók kétharmada úgy tervezi, hogy nyugdíj mellett is fog dolgozni és ezzel egészíti ki majdani nyugdíját. Meg kell jegyeznünk, hogy a nyugdíjasok töredéke az, aki ténylegesen el akar és el tud helyezkedni nyugdíjba vonulása után.

 A megkérdezettek 44%-a úgy látja, hogy már el kellett volna kezdenie a nyugdíjcélú megtakarítást. A válaszadók 40%-a ugyanakkor egyáltalán nem tervez semmiféle megtakarítást nyugdíjas éveire.

Nem csak a nyugdíj előtt állók

Érdekes, hogy nem csak a nyugdíj előtt állók látják, hogy elkéstek a megtakarításokkal, a harmincas korosztály 58%-át foglalkoztatja az öngondoskodás kérdése, 22% komolyan tervezi nyugdíjmegtakarítás indítását, s 38 százalékuk úgy gondolja, hogy már most késésben van!

Az ötvenesek

A nyugdíjhoz legközelebb eső ötvenes korosztály áll a legjobban nyugdíjmegtakarítás terén, de még közöttük is csak a harmada tett lépéseket és rendelkezik már nyugdíjcélú megtakarítással, 44% gondolja, hogy jelentős késedelemben van, mert már korábban lépnie kellett volna.

De mi akadályozza meg a tervek teljesülését?

Ha ennyire sokan tervezik, hogy gondoskodniuk kellene nyugdíjas éveikről és ennyire sokan látják úgy, hogy már el is késtek ezzel, vajon miért nem léptek már? A válaszok egy része könnyen kitalálható, de azért vannak meglepetések a magyarázatokban. A leggyakoribb válasz (60%) szerint a nem elegendő jövedelem a magyarázat. A második leggyakoribb válasz viszont úgy hangzik, hogy „másra költöttem”. Lehet, hogy ez is összefügg a jövedelem mértékével, de valószínűleg inkább arra utal, hogy a jövedelem felhasználásakor más dolgok kerültek előtérbe. Ezt mi is sokszor tapasztaljuk ügyfelekkel beszélgetve, a fiatalok sokszor a családalapítás, otthonteremtés, később a gyereknevelés, esetleg párhuzamosan az idős szülőkről való gondoskodás miatt halogatják az öngondoskodást, csak arról feledkeznek meg, hogy minél később kezdi meg valaki a nyugdíjas éveire való anyagi felkészülést, annál nagyobb anyagi terhet jelent majd számára, hogy felépítse azt a tőkét, amivel nyugodtan teheti le a szerszámot és kezdheti meg a megérdemelt pihenés éveit.

A minta szerepe – ha nem látod, nem hiszed?

Sokaknál az élethelyzet megváltozása (pl. egy válás) késlelteti az öngondoskodást, de talán a legmeglepőbb, hogy mekkora szerepe van a mintának. A mai dolgozók ugyanis azt látják, hogy a család idős tagjai kijönnek a nyugdíjukból, néha még ők támogatják a fiatalabb generációt, extra kiadásokra is van lehetőségük. Ez sokakat abba a tévhitbe ringathat, hogy ha a szüleiknek elegendő az állami nyugdíj, akkor az így marad örökké és nekik sincs miért aggódniuk. Csak a demográfia kőkemény törvényére nem gondolnak, amit a társadalom 20-30 évvel ezelőtti, mai és ezek alapján becsült összetétele mutat, ami alapján jócskán csökkeni fog az aktív korosztályok aránya és jelentősen nőni fog a nyugdíjasok hányada, de a hosszabbodó nyugdíjban töltött évek nem jelentik azt, hogy a kevesebb járulékfizető ugyanazt az életszínvonalat tudja majd biztosítani az egyre nagyobb nyugdíjas korosztálynak, mint amire ma számítanak a jövedelemből élők.  „Ez a tapasztalat azonban könnyen csapdát jelenthet, hiszen elodázhatja azokat a döntéseket, melyeket ma már szükséges megtenni annak érdekében, hogy időskorunkra anyagi biztonságot teremthessünk. A jövő nyugdíjasainak már sokkal több saját megtakarításra lesz szükségük annak érdekében, hogy megfelelő nyugdíjszintet érjenek el” – mondta az említett cikkben Molnár Zsolt, a Groupama Biztosító főosztályvezetője.

Miért lépj most?
Ha még az idén elindítasz egy nyugdíjprogramot és most befizeted az éves díjat még karácsonyig, már néhány hónap múlva (ha gyorsan megcsinálod az adóbevallásodat, már február végén, március elején) hozzáteszi az állam a befizetett összeg 20 százalékát. Az ígéret szerint hosszú éveken át. Keress meg bennünket mielőbb, hogy leülhessünk és egy csésze kávé mellett megismerhessük az igényeidet és megtaláljuk a rád szabott nyugdíjmegoldást. Valahogy úgy, mint a szabónál… Méretet veszünk, az igényeid szerint anyagot, fazont választunk, figyelembe vesszük, hogy mennyire tudsz a tárcádba nyúlni, aztán megnézzük még azt is, hogy milyen kiegészítők illenek hozzá… Hívj fel (telefonszám a lap tetején meg a fotónk alatt is), írj nekünk vagy akár kérj visszahívást itt a lap alján, mindegy, csak ne halogassuk!

Ha további információt keresel, honlapunkon többet is olvashatsz a nyugdíjbiztosításokról.

Ha bejegyzésünket hasznosnak találtad és mások számára is fontosnak gondolod, kérjük, juttasd el ismerőseidnek. Ha a továbbiakban is szeretnél értesülni szakmai híreinkről, iratkozz fel hírlevelünkre, keresd fel és lájkold Facebook oldalunkat. Ha pénzügyi kérdésekben segítségedre lehetünk, írj nekünk, hívj fel bennünket, kérd visszahívásunkat, készséggel állunk rendelkezésedre!

Visszahívás kérése

    Leave a Comment

    Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

    Mielőtt fejest ugranál...

    Egy pillanat!

    Van három nagy buktatója a nyugdíjbiztosításoknak!

    Mielőtt fejest ugranál, tudd meg, hogyan kerülheted el a csapdákat!

    Találkozzunk a Facebookon is!