Független pénzügyi tanácsadás, biztosítás, befektetés, lakástakarék, hitel - megkeressük a Rád szabott megoldást!

9021 Győr

Jókai u. 13-17. V. em. 68.

Neked szinte mindig

Előzetes egyeztetés alapján

Nyugdíjbiztosítás

Nyugdíjbiztosítás

Nyugdíjbiztosítás - a rád szabott nyugdíj

Nyugdíjbiztosítás

Mert csak magadra számíthatsz igazán
Mert inkább te költsd el magadra az adódnak legalább egy részét!
Hívd meg időskori magadat legalább egy ebédre! Mától!

Kötelező nyugdíjbiztosítás?

Ha elsőre furcsának tűnik az alcím, gondolj bele: nem olyan mint a gépjármű-felelősség, de három törvény is van, ami miatt nem kerülhető meg ez a kérdés, miért is kötelező a nyugdíjbiztosítás:

1. Az ésszerűség törvénye alapján: mert nem lesz elég a nyugdíjad

Ne gondold, hogy attól, hogy eléred a nyugdíjkorhatárt, mindjárt kevesebbet fogsz költeni. Ha jó az egészséged, szeretnéd a megnövekedett szabadidődet értelmesen és kellemesen tölteni, hiszen végre lesz időd utazni, aktívan pihenni, szórakozni. Ellenkező esetben viszont épp az egészséged helyreállítása vagy akár csak fenntartása növeli meg a kiadásaidat. De biztosan szeretnéd majd gyermekeidet, unokáidat is segíteni, meghívni egy-egy vasárnapi ebédre, megajándékozni őket…

A nyugdíjba vonulással nem szeretnénk életszínvonal-zuhanást is átélni! De ehhez nem lesz elég az állami nyugdíj! Hosszú lenne kifejteni, de a várható életkor növekedése, a kevés gyerek születése, a munkaerő kivándorlása mind abba az irányba mutat, hogy egyre kevesebb aktív dolgozó fog eltartani egyre több nyugdíjast, ami miatt a mai fiatal és középkorú dolgozók rosszabb, lényegesen rosszabb feltételekkel mehetnek majd nyugdíjba, mint a most nyugdíjba vonulók. Ezt csak öngondoskodással tudod elkerülni, aminek az egyik legjobb megoldása a nyugdíjbiztosítás. Mindjárt megnézzük majd, hogy miért!

2. Az erkölcsi törvény alapján: mert nem akarsz rosszat a gyerekeidnek

Rossznak tartjuk azt az embert, aki a gyerekének szándékosan rosszat tesz, kárt okoz neki. Ha valaki nem törődik magával, nem gondoskodik magáról, az lényegében a gyerekére, gyerekeire hárítja át idős korának anyagi terheit. Biztos, hogy az a megoldás, hogy majd ők gondoskodjanak rólad? Nem neked kellene ezt megtenned?

3. Az írott törvény alapján: mert a gyermekedet terheli a szülőtartás 

A gyermekedet az Alaptörvény, a Ptk. és a Szociális törvény is kötelezi, eltartási kötelezettsége áll fenn. Ha helyette az államnak kell gondoskodnia majd rólad (pl. egy nyugdíjas otthonban), akkor az állam ennek költségét behajthatja a gyerekeden! Ezt nevezzük szülőtartásnak.

Ez a rövid videó is arra hívja fel a figyelmedet, hogy ma tudsz tenni méltó időskorodért!

Videó lejátszása

A nyugdíjtakarékosságra számtalan megoldás létezik. Van, aki ingatlant vásárol, hogy majd a bérleti díjakból élje, van, aki aranyat, de támogatott megoldásból is van háromféle, a nyugdíj előtakarékossági számla (NYESZ), az önkéntes nyugdíjpénztár és a nyugdíjbiztosítás. Mindhárom alkalmas lehet arra, hogy megfelelő tőkét képezz nyugdíjas éveidre. 

  1. NYESZ annak ajánlott, aki maga is rendelkezik tőzsdei, értékpapírpiaci ismeretekkel, közvetlenül és aktívan szeretne foglalkozni a befektetésével. 
  2. Az önkéntes nyugdíjpénztárak nagy felfutása a céges befizetésekből származott. Most, hogy teljesen kikerültek a cafeteria-elemek közül, megnőtt a bizonytalanság a pénztárakkal kapcsolatban. 
  3. nyugdíjbiztosítás mellett szól, hogy jóval szélesebb befektetési lehetőséggel rendelkeznek, átláthatóbb a költségszerkezetük. A nyugdíjbiztosításnál pontosan tudod, mikor jár le, míg a nyugdíjpénztárnál a nyugdíjkorhatár változása felülírhatja a várakozásaidat. Nézzük, miért előnyös számodra, ha nyugdíjbiztosítást kötsz?

Amit feltétlenül tudnod kell a nyugdíjbiztosításról

20 % adójóváírás

  • a befizetett összeg után 20% adójóváírásra jogosult, amely megtakarítását gyarapítja

Biztosítási elemek a megtakarítás mellett

  • A nyugdíjbiztosítások nemcsak megtakarítást jelentenek, hanem biztosítási védelmet is. 
  • A nyugdíjbiztosítás négy biztosítási esemény bekövetkezésekor szolgáltat:
    • Ha eléred a szerződéskötéskor rád vonatkozóan érvényes nyugdíjkorhatárt, a mai szabályok szerint betöltöd 65. életévedet (akkor is, ha időközben esetleg megemelnék a nyugdíjkorhatárt).
    • Ha ténylegesen nyugdíjba vonulsz még a nyugdíjkorhatár betöltése előtt (pl Nők 40, korengedmény)
    • Ha 39%-ot meghaladó egészségkárosodást szenvedsz
    • Ha elhalálozol.
  • Az élet-, baleset-, egészségbiztosítási védelem szintje és tartalma általában rugalmasan alakítható ki a szerződésen belül.

Rendszeres megtakarítás

  • A biztosítás rendszeres megtakarításra ösztönöz. Ezzel a leghatékonyabban képes elősegíteni a nyugdíjcélú tőkefelhalmozás sikerét, azaz nyugdíjas éveid zavartalan anyagi biztonságát. A legtöbb biztosítás ugyanakkor lehetőséget nyújt a rendszeres díjfizetés mellett az eseti befizetésekre is, ezzel tovább gyarapíthatod nyugdíjtőkédet. Egy kellő időben elindított nyugdíjbiztosításból tetemes vagyont tehetsz félre, akár kis összeg rendszeres megtakarításával is!

Gondoskodhatsz családtagjaidról

  • A biztosítás lehetőséget nyújt arra is, hogy akár adózott jövedelemmel nem rendelkező családtagod nyugdíjára tehess félre (a szerződő és a biztosított személye eltérhet és ha mondjuk az házaspár egyik tagja alkalmazott, a másik KATÁ-s vállalkozó, az utóbbi saját jogon nem kaphat adójóváírást, de az SZJA-t fizető hozzátartozója igen).

Nagyfokú személyre szabhatóság, rugalmasság

  • választhatsz hagyományos vagy befektetési egységhez kötött biztosítások közül
  • a befektetést kockázatviselési hajlandóságához igazíthatod, nagyszámú eszközalap közül választhatod ki, mibe fektesse megtakarításodat a biztosító
  • rugalmasan alakíthatod a biztosítási védelmet, választhatsz életbiztosítási, balesetbiztosítási, egészségbiztosítási kiegészítőket
  • a rendszeres díjak mellett eseti díjfizetésre is lehetőséged van
  • a biztosítások, bár nem egyforma feltételekkel, lehetőséget adnak a díjfizetés szüneteltetésére, díjmentesítésre, ha átmenetileg vagy véglegesen nem tudnád teljesíteni a vállalt rendszeres befizetést 

Akár az éves megtakarítás többszörösét elérő bónusz

  • A biztosítók mindegyike bónuszfizetésekkel ellensúlyozza az induló költségeket és jutalmazza hűségedet, Ezek számítása és mértéke nagyban eltér egymástól, de sok esetben a kezdeti költségek többszörösét is visszakapod bónusz formájában.

Egyösszegű kifizetés vagy járadék

  • Nyugdíjba vonulásakor választhatsz, hogy a biztosító szolgáltatását egy összegben vagy járadékként veszed igénybe. A járadék szólhat meghatározott időre vagy lehet életjáradék.
Nyugdíjbiztosítás
Hívd meg legalább naponta egy ebédre időskori önmagadat mától fogva, hogy nyugdíjas éveid ne a lemondásról szóljanak! Köss nyugdíjbiztosítást még ma!

Gyakran feltett kérdések a nyugdíjbiztosítással kapcsolatban

Ma már szinten minden biztosító társaság nyújt ügyfelei részére nyugdíjbiztosítást. A nyugdíjbiztosítás elsődleges célja a megtakarítás, ugyanakkor ez biztosítási elemekkel is kiegészül, a biztosítók a konstrukcióba építve alapszolgáltatásként és kiegészítő szolgáltatásként számos kockázatra nyújtanak biztosítási védelmet (élet-, baleset-, egészségbiztosítási kiegészítő elemek).

Ezzel összefüggésben a szolgáltatási kör is bővebb: az önkéntes nyugdíjpénztári megtakarításhoz és a NYESZ-hez képest jelentős eltérés, hogy nemcsak a nyugdíjkorhatár elérésekor, ill. a tényleges nyugdíjba vonuláskor szolgáltat, hanem a biztosított elhunyta vagy 39 %-ot meghaladó mértékű egészségkárosodása esetén is.

Az egyik legfontosabb tudnivaló, hogy nyugdíjbiztosításod után a befizetett összeg 20%-át visszaigényelheted személyi jövedelemadódból. Aki más módon adózik (KATA stb.) az maga nem tud élni ezzel a lehetőséggel, de eltérő szerződővel és biztosítottal akár ez is áthidalható.

A visszaigényelt összeg a nyugdíjmegtakarítást gyarapítja, felső határa évi 130 eFt (ezt 650 eFt megtakarítással lehet elérni).

Fontos tudni, hogy a nyugdíjbiztosítás idő előtti megszüntetése esetén az adójóváírást emelt összegben vissza kell fizetni.

A nyugdíjbiztosítások egy része ún. hagyományos (vegyes) megtakarítási életbiztosítás, ez esetben nem választhatunk, hogy mibe fektesse a biztosító a megtakarításunkat, „cserébe” van egy garantált hozama (technikai kamat, ez manapság alig haladja meg az 1-2%-ot), valamint egy ígéret, hogy az efölött elért hozam meghatározott százalékát a biztosító jóváírja a számlánkon.

A másik megoldás a befektetési egységekhez kötött életbiztosítás. Itt nagyobb a mozgásterünk, magunk alakíthatjuk ki a portfóliót, meghatározhatjuk, hogy milyen eszközalapokba fektesse a biztosító a pénzünket, s ezt a futamidő alatt bármikor módosíthatjuk is. Több biztosítónál találunk menedzselt alapokat, sőt olyan alapokat, is, amelyekben az összetétel a lejárathoz közelítve a kockázatosabb (de magasabb hozamot ígérő) részvény-túlsúlyos portfólióból fokozatosan kerül át a stabilabb, de szerényebb hozamvárakozással bíró kötvény, ill. állampapír alapokba, remélhetőleg az elért hozamok megtartása érdekében. Az eszközalapokhoz a biztosítók többsége olyan szolgáltatást is nyújt, amely a piacok esése esetén segít megőrizni befektetésünk értékét azzal, hogy azt automatikusan alacsony kockázatú és hozamú, tehát alapvetően stabil alapokba helyezi át, amit vagy magunk válthatunk ismét más alapokba, vagy a piacok emelkedése esetén ezt maga az alapkezelő teszi meg.

A legtöbb biztosításnál lehetőséged van a rendszeres díjak mellett eseti befizetésekre is. Ez azok számára különösen előnyös, akiknek a jövedelme változó.

Eseti befizetésekkel akár a nyugdíjmegtakarításunkat is gyarapíthatjuk (s a rendszeres díjakhoz hasonlóan ezek után is igénybe vehetjük az adójóváírást), de sok helyen lehetőségünk van rövidebb időtávra is befektetni, ez esetben adókedvezmény nem illet meg bennünket, ugyanakkor ez egy rendkívül rugalmas befektetési megoldás, ahol még a futamidőt sem kell előre rögzítenünk.

Lényeges tényező, hogy a nyugdíjbiztosítások esetén minden biztosítónál van lehetőségünk arra, hogy ha átmenetileg nem tudnánk fizetni a rendszeres díjat, szüneteltethetjük a díjfizetést, akár többször is. Lehetőségünk van a díj növelésére vagy csökkentésére is. Ha végképp lehetetlenné válik a díjfizetés, kérhetjük a szerződés díjmentesítését is, ez esetben az addig elért tőke hozamaival számolhatunk csak. Ha minden kötél szakad, akár a teljes visszavásárlás mellett is dönthetünk. Ezen feltételekben jelentősek az eltérések az egyes biztosítók között, de épp azért ülünk le veled megbeszélni a lehetőségeket, hogy ezekről is teljeskörűen tudjunk tájékoztatni.

Még a szerződéskötés előtt érdemes megnézni, hogy melyik biztosító milyen feltételeket ír elő a fenti rugalmassági pontokkal kapcsolatban, mert az ilyen módosításokkal sok esetben elveszthetjük a bónuszjogosultságot. A visszavásárlással az adójóváírást is vissza kell fizetnünk, kamattal növelt összegben. Ezért is szoktunk úgy fogalmazni, hogy a nyugdíjbiztosítás kicsit hasonló egy tengerentúli repüléshez: nem szerencsés félúton kiszállni, még akkor sem, ha van ejtőernyőnk…

A kezdeti magasabb költségeket a biztosítók különböző bónuszokkal ellensúlyozzák, ami az adójóváírás mellett szintén fix hozamígéretnek tekinthető. A biztosítások költségszerkezete nagyon eltérő, ezek összehasonlítását segíti elő a Teljes Költség Mutató (TKM).

A kezdeti költségeket az első évek befizetéseiből vonja el a biztosító. Fontos tudni, hogy ha szerződés szerint teljesítünk, akkor a kezdeti költségek akár többszörösét is visszakaphatjuk bónuszként. 

A kezdeti költségek mellett, egymástól nagyban eltérő szerkezetben egyéb, a befizetéshez kapcsolódó költségeket is felszámíthatnak a biztosítók, emellett a vagyonkezelésnek is van költsége, ami a megtakarítás összegének függvénye.

A bónuszok egy része bizonyos idő elteltével a befizetett díjak egy részét írja jóvá a számlánkon, de van olyan biztosító is, ahol vagyonarányos bónusz kerül kifizetésre. Ahogy a költségek, úgy a bónuszrendszerek is jelentősen eltérnek biztosítónként. Ezeket mind bemutatjuk neked konkrét számításokkal, ha majd leülünk beszélgetni a nyugdíjbiztosításodról.

Az egyik legfontosabb jóváírás az adóvisszatérítés és a bónuszok mellett a hozam. Ha szabad ilyet mondani, ebben még nagyobbak az eltérések. Mivel itt nem kamatról beszélünk, a hozam előre nem becsülhető, de a visszatekintő hozamok összehasonlításából is levonhatunk következtetést.

Látható, hogy a biztosítások terén nagyon sok lehetőséget kell számba vennünk, meg kell vizsgálnunk az elérhető eszközalapokat, a költségeket, az ezeket ellensúlyozó bónuszokat, a biztosító elért hozamait, a biztosítás rugalmasságát (díjmentesítés, szüneteltetés, részleges vagy teljes visszavásárlás stb.). A döntést mindezen tényezők, valamint a szerződő egyéb szempontjai határozzák meg. Ebben a döntésben tudunk segítségedre lenni, független tanácsadóként, egyetlen biztosítónak sem elkötelezetten a te személyes igényeidet felmérve tudjuk megkeresni az rád szabott nyugdíjbiztosítást!

Ügyfeleink mondták rólunk

Tepénzed.hu tanácsadóm alapos, diszkrét és  évtizedes tapasztalata van pénzügyi vonalon. Neki köszönhetem a nyugdíj megtakarításom, lakástakarékpénztárom ügyintézését, illetve mindig őt keresem, ha utasbiztosításra van szükségem. Megnyugtató, hogy van egy szakember, akire a pénzügyeim kezelése terén minden esetben számíthatok.

Rónaszéki Katalin egyéni vállalkozó,
Vár-Lak Vendégház és Katócsbolt Csesznek

Több területen is kértem tanácsot: lakástakarék, biztosítások otthon, a vállalkozásban, a munkahelyen.

Mindenhol megtalálták számomra az ideális megoldást. 

Rugalmasság és szakértelem, ezt tapasztaltam.

Kiss Tamás
Vének község polgármestere
a Győri Egyházmegyei Kincstár és Könyvtár igazgatója, vállalkozó

Régi ismeretségen alapuló bizalmam maximális volt a Tepénzed.hu tanácsadójában, a várakozásaimban nem kellett csalódnom, ezért felnőtt gyerekeimet is hozzá irányítottam, hogy megtakarításaikhoz értő tanácsokat kapjanak.

 

Székelyné Szénássy Judit
gyógytornász, szerkesztő 

Mi történik, ha hozzánk fordulsz?

kérem az ingyenes tanácsadást!

Kérem, hogy vegyétek fel velem a kapcsolatot, szeretném, ha mielőbb találkoznánk és megbeszélnénk saját nyugdíjprogramom elindítását!

A zöld gombra kattintva elfogadod adatkezelési feltételeinket és megengeded nekünk, hogy felvegyük veled a kapcsolatot emailben, vagy ha megadod a számodat, telefonon.

Kérd hírlevelünket, hogy naprakész pénzügyi információkat kaphass tőlünk! Adataidat másra nem használjuk, másnak át nem adjuk, felhatalmazásodat bármikor visszavonhatod.

Kapcsolódó blogbejegyzéseink

Átnézted már SZJA-bevallásod tervezetét? Segítünk!

ADójóváírás, adóbevallás Átnézted már SZJA-bevallásod tervezetét? Segítünk! Online adóbevallásAdóvisszatérítés, adójóváírás Közel négymillió magánszemély szja-bevallásának tervezetét készítette el az adóhatóság, ami automatikusan bevallásá válik, hacsak nem

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Mielőtt fejest ugranál...

Egy pillanat!

Van három nagy buktatója a nyugdíjbiztosításoknak!

Mielőtt fejest ugranál, tudd meg, hogyan kerülheted el a csapdákat!

Találkozzunk a Facebookon is!