Független pénzügyi tanácsadás, biztosítás, befektetés, lakástakarék, hitel - megkeressük a Rád szabott megoldást!

9021 Győr

Jókai u. 13-17. V. em. 68.

Neked szinte mindig

Előzetes egyeztetés alapján

befektetés

Ami az újságból kimaradt

Mibe fektessünk be?
Válaszunk a Kisalföld olvasóinak

A minap az a megtisztelő felkérés ért bennünket, hogy adjunk befektetési tanácsot a Kisalföld olvasóinak.

Ennél kicsit összetettebb volt a kérdés, ami nagyjából a következőképpen hangzott:
„Mi most a jó befektetés: arany, ingatlan, esetleg állampapír, régiség, biztosítás, bitcoin? Mibe érdemes manapság fektetni a fentiek közül, vagy azokon túl? Mibe fektessünk, ha mondjuk pár százezrünk van, esetleg pár milliónk, esetleg 10-20 milliónk? ” – és az igazi kihívás: mindezt 5-6, legfeljebb 7 mondatban…

A „lecke fel van adva” egy ilyen kérdéssel, pláne ilyen terjedelmi korlátokkal… Aki megvette a múlt pénteki Kisalföldet, az láthatta, hogy a címlapon a fotónkkal kezdődő cikkhez, ami „Mibe fektessünk be?” címmel jelent meg, többeket is megkérdeztek. Volt, aki a befektetési háromszögről beszélt, más szakértők a régiségekről, az ingatlanokról a Bitcoinról vagy éppen az aranyról, nemesfémekről beszéltek, sőt egyéb gyűjtemények, pl. akár egy speciális játékgyűjtemény is tekinthető befektetésnek (és a klasszikus bélyeggyűjtésről még nem is esett szó).

A kérdésre adott válaszunk végülis részleteiben megjelent a cikkben, de úgy gondoljuk, hogy olvasóinknak a teljes választ is megmutatjuk mindjárt a kép alatt, amelyet ezúton is köszönünk Csapó Balázsnak.

 

Fotó: Csapó Balázs CSB Kisalföld

A „melyik a legjobb befektetés?” kérdésre a rövid válasz az, hogy ilyen nincs

Ha egyszeri befektetésről van szó (de a rendszeres megtakarítás is hasonló), a lehetőségek függnek az összegtől, a befektetés időtávjától, a felhasználási céltól, a kockázattűrő képességünktől, hozamelvárásainktól.  Nem véletlen, hogy ügyfeleinkkel is végig szoktuk beszélni ezeket a kérdéseket, hogy a számukra legmegfelelőbb megoldást találjuk meg. 

Nem mindegy, mit kockáztatunk és milyen hozzáértéssel: egy Bitcoin-befektetés vagy közvetlen tőzsdei (pl. részvény) befektetés nagy haszonnal is járhat, de komoly veszteséget is hozhat, rendszeres odafigyelést és hozzáértést igényel. 

Ingatlanba csak hosszabb időre és nagyobb összeget tudunk fektetni, az értékingadozás kisebb, viszont sok teendővel és kockázattal jár (pl. a bérlő kiválasztása). 

Az arany is alternatíva lehet (vagy egy arany alap), ami sokszor ellentétesen mozog a tőzsdével, mérsékelheti annak ingadozását. 

Közép- vagy hosszabb időtávra megfontolandó egyösszegű életbiztosítás is, rövid- vagy középtávra a befektetési alapok is megfelelő megoldást jelenthetnek, mindegyik esetében találunk különböző kockázatot hordozó és ennek megfelelő hozammal kecsegtető megoldásokat. 

Ha végképp kockázatkerülők vagyunk, vehetünk állampapírt is, de attól komolyabb reálértékű hasznot ne várjunk. Amit végképp nem célszerű: bankban tartani a pénzünket, mert ma a költségek rosszabb esetben meghaladhatják a kamatokat, de ha az inflációval is számolunk, szinte biztos, hogy csökken a befektetésünk értéke

Megfontolandó Warren Buffet bölcsessége: „ne tegyük az összes tojást egy kosárba”, több különböző befektetéssel jelentősen csökkenthetjük a kockázatot.

Ha úgy gondolod, hogy érdemes lenne a saját kezedbe venni ezt a kérdést és elindulni az öngondoskodás útján, honlapunkon többet is olvashatsz az befektetésekről

Ha bejegyzésünket hasznosnak találtad és mások számára is fontosnak gondolod, kérjük, juttasd el ismerőseidnek. Ha a továbbiakban is szeretnél értesülni szakmai híreinkről, iratkozz fel hírlevelünkre, keresd fel és lájkold Facebook oldalunkat. Ha pénzügyi kérdésekben segítségedre lehetünk, írj nekünk, hívj fel bennünket, kérd visszahívásunkat, készséggel állunk rendelkezésedre!

Visszahívás kérése

    Leave a Comment

    Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

    Találkozzunk a Facebookon is!