Független pénzügyi tanácsadás, biztosítás, befektetés, lakástakarék, hitel - megkeressük a Rád szabott megoldást!

9021 Győr

Jókai u. 13-17. V. em. 68.

Neked szinte mindig

Előzetes egyeztetés alapján


nyugdíjmegtakarítások

Mindenki nyugodjon meg!

A pénzügyminiszter megnyugtat a nyugdíjmegtakarításokról.

„Nemzeti érdek a pénzügyi tudatosság növelése”

„Erősödjon az öngondoskodás és a nyugdíjas évekre való előtakarékosság”

 

Megnyugtatott a pénzügyminiszter – bár nem tudjuk, mit tervez

Az öngondoskodásról tartott tegnap konferenciát a Világgazdaság. A konferencia címe kicsit bonyolultra sikerült: „Megtakarítási trendek – Nyugdíj és/vs öngondoskodás”, de az tény, hogy olyan kérdésekről esett szó, amelyek bennünket is erősen foglalkoztatnak.

A konferencián Varga Mihály pénzügyminiszter is felszólalt. Ha visszafelé akarnánk nézni, hosszasan elemezhetnénk, hogy mit is mondott így utólag a lakástakarékok állami támogatásának megszüntetéséről. A lényeg, hogy jó három hete egy hétfő délelőtt került nyilvánosságra a képviselői indítványként beterjesztett törvényjavaslat, még aznap megtárgyalta az illetékes parlamenti bizottság, másnap délelőtt megtárgyalta a parlament, délben elfogadta és még aznap aláírta a köztársasági elnök és meg is jelent – nos erről az eljárásról azt mondta a pénzügyminiszter, hogy „nem volt elég gyors”…

Az biztos, hogy ahogy nálunk is egymásnak adták a kilincset az ügyfelek, és nagyon örülünk, hogy jó néhány ügyfelünket tudtuk még hozzásegíteni az állami támogatáshoz, másutt is ez történt, így 140 000 körüli új lakástakarék szerződés köttetett két nap alatt… Ebből a miniszter azt a következtetést vonta le, hogy nem a lakáscél vezérelte azokat, akik még kihasználták az utolsó napokban ezt a lehetőséget (?). Azt is megemlítette, hogy Magyarországon más országokhoz viszonyítva túlzottan magas volt a 30%-os állami támogatás mértéke. Hogy ebből miért a támogatás teljes eltörlése és miért nem a mértékének csökkentése következett, nem fejtette ki részletesen (ez utóbbival egyébként számolt a piac, a teljes megszüntetéssel nem).

Az öngondoskodás egyik legnépszerűbb módszerének eltörlése után néhány héttel Varga Mihály az öngondoskodás fontosságáról beszélt. Teljesen egyetértünk azzal is, hogy a pénzügyi tudatosságot növelni kell, valahogy az iskolai oktatásba is integrálni kellene ezt a területet, de nézzük meg most, hogy mit tudhattunk meg ezekről az ügyfeleinket húsba vágóan érintő kérdésekről!

Korábban egyszer írtunk már arról, hogy mi várható a nyugdíj-megtakarítások területén. Éppen a lakástakarékokra vonatkozó törvényhozással egy időben beszélt az Államadósságkezelő Központ (ÁKK) vezetője, Barcza György arról, hogy az állam belépne a nyugdíjmegtakarítási piacra. Sokat nem tudtunk meg erről most sem, de néhány fontos információt igen. Összefoglaljuk, amit megtudtunk, még ha némileg ellentmondásosnak látszanak is az egyes állítások: 

  • a pénzügyminiszter szerint a nyugdíjtermékek 20%-os támogatását az állam hosszú távon is fenntartja, ez a nyugdíjbiztosításokat, az önkéntes nyugdíjpénzári megtakarításokat és a nyugdíj előtakarékossági számlát jelenti,
  • az állam valóban meg szeretne jelenni közvetlenül ezen a piacon, erre egy államkötvényen alapuló konstrukció nagy biztonságot jelentene,
  • az állam nem akar konkurenciát a meglevő önkéntes megtakarításoknak,
  •  az állam fontosnak tartja az öngondoskodást,
  •  attitűdváltozásra van szükség, hogy ne feltétlenül az állami támogatás döntse el, mivel gondoskodunk magunkról.

Hogy azt hogy lehet értelmezni, hogy az állam belépne a nyugdíjmegtakarítási piacra, de nem akar konkurenciát a meglévő önkéntes megtakarításoknak, véleményünk szerint nehéz értelmezni. Továbbra sincs semmilyen közelebbi információ arról, hogy hogyan is képzelendő el az ÁKK belépése erre a piacra. Több elemző szerint talán a babakötvény lehet a kiindulópont és valami ahhoz hasonló megoldást képzelnek el. Ez pillanatnyilag annyira homályos, hogy mostani döntéseinknél egyelőre figyelmen kívül kell hagynunk.

Ami ügyfeleink szempontjából igazán lényeges, az az első kijelentés volt, ezért meg is ismételjük: „a nyugdíjtermékek 20%-os támogatását az állam hosszú távon is fenntartja„. Ez azt jelenti, hogy ha valaki az elmúlt években indított mondjuk nyugdíjbiztosítást vagy éppen még most az év vége előtt el szeretné indítani a saját nyugdíjprogamját, hogy már néhány hónap múlva megkapja a 20% adójóváírást, annak nem kell azzal számolnia, hogy ezt az adókedvezményt csak most egyszer tudja érvényesíteni, hosszú távon is számolhat azzal, hogy a további befizetéseire is meg fogja kapni.

Abban is egyet kell értenünk, hogy nem az állami támogatás miatt van szükség öngondoskodásra. Azt nehéz lenne elkerülni, hogy döntésünket ne befolyásolja, hogy mire kaphatunk támogatást, de az biztos, hogy nem azért kell félretennünk, hogy lecsapjunk az állami támogatásra, hanem azért, mert az állami nyugdíj nem lesz elég a megélhetésünkre… El szoktuk mondani az ügyfeleinknek, hogy most, amikor még megtehetik, hívják meg legalább naponta egy ebédre időskori önmagukat, ennyivel tartoznak maguknak, ebből meglesz a napi főétkezés. Ha jól alakulnak a hozamok, akkor jár mellé egy saláta is. Ha az állam is támogatja, akkor a desszert is belefér… Az a hab a tortán, de nem azért teszünk félre, hogy elnyerjük ezt a támogatást…

Arra mindenképpen jó most ez a pénzügyminiszteri bejelentés, hogy ezek után nem nagyon merülhet fel, hogy amiatt ne indítsunk most nyugdíjmegtakarítást, mert bizonytalan az adójóváírás, az ígéret szerint a nyugdíjmegtakarítások terén hosszú távon is számolhatunk azzal, hogy a megtakarítás 20 százalékával az állam is segíti öngondoskodásunkat. 

 

 

Miért lépj most?

Ha még az idén elindítasz egy nyugdíjprogramot és most befizeted az éves díjat még karácsonyig, már néhány hónap múlva (ha gyorsan megcsinálod az adóbevallásodat, már február végén, március elején) hozzáteszi az állam a befizetett összeg 20 százalékát. Az ígéret szerint hosszú éveken át.

Keress meg bennünket mielőbb, hogy leülhessünk és egy csésze kávé mellett megismerhessük az igényeidet és megtaláljuk a rád szabott nyugdíjmegoldást. Valahogy úgy, mint a szabónál… Méretet veszünk, az igényeid szerint anyagot, fazont választunk, figyelembe vesszük, hogy mennyire tudsz a tárcádba nyúlni, aztán megnézzük még azt is, hogy milyen kiegészítők illenek hozzá… 

Hívj fel (telefonszám a lap tetején meg a fotónk alatt is), írj nekünk vagy akár kérj visszahívást itt a lap alján, mindegy, csak ne halogassuk!

Ha további információt keresel, honlapunkon többet is olvashatsz a nyugdíjbiztosításokról és más nyugdíjmegtakarítási lehetőségekről.

Ha bejegyzésünket hasznosnak találtad és mások számára is fontosnak gondolod, kérjük, juttasd el ismerőseidnek. Ha a továbbiakban is szeretnél értesülni szakmai híreinkről, iratkozz fel hírlevelünkre itt jobbra, keresd fel és lájkold Facebook oldalunkat. Ha egyéb pénzügyi kérdésekben segítségedre lehetünk, írj nekünk, hívj fel bennünket, kérd visszahívásunkat, készséggel állunk rendelkezésedre!

Visszahívás kérése

    Leave a Comment

    Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

    Mielőtt fejest ugranál...

    Egy pillanat!

    Van három nagy buktatója a nyugdíjbiztosításoknak!

    Mielőtt fejest ugranál, tudd meg, hogyan kerülheted el a csapdákat!

    Találkozzunk a Facebookon is!